اعزام ۵ تیم سیار برای واکسیناسیون پرسنل شهرداری تهران

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفت: ۵ تیم سیار به مناطق ۲۲گانه شهرداری اعزام می شود تا از ازدحام و شلوغی در پایگاه های واکسیناسیون پیشگیری شود.

به نقل از ایمنا، حمید چوبینه در این باره عنوان کرد: شرکت شهر سالم علاوه بر ساختمان (ساختمان شماره ۲ شورای شهر تهران)، در حوزه جنوب شهر در پارک بعثت، روبروی ترمینال جنوب و سوله مدیریت بحران با ۲۰ غرفه در حال واکسیناسیون شهروندان است.

وی ادامه داد: پنج تیم سیار به مناطق ۲۲ گانه شهرداری اعزام می‌شوند تا از ازدحام و شلوغی در پایگاه‌های واکسیناسیون پیشگیری شود. این تیم‌ها نیز روزانه حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر را واکسینه خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به اینکه در سوله بحران بعثت نیز روزانه ۲۵۰۰ نفر واکسینه می‌شوند، گفت: در پایگاه ساختمان شماره ۲ شورای شهر تهران نیز بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از خبرنگاران شهری که مرتبط بین مدیران شهری و شهروندان هستند، واکسینه شدند. سایر سازمان‌ها و معاونت‌هایی که مواجهه زیادی با مردم دارند نیز به زودی واکسینه خواهند شد.

چوبینه با اشاره به اینکه بسیاری از کشورها بالای ۷۰ درصد جمعیت خود را واکسینه کرده‌اند، تصریح کرد: با سیاستی جدیدی که اتخاذ شد، واکسیناسیون در کشور ما نیز سرعت پیدا کرده است. اخیراً مقام معظم رهبری نیز فرمودند: «اولویت اول کشور مبارزه با ویروس کرونا و واکسینه کردن شهروندان ایرانی باشد.» بنابراین تا پایان سال با همت وزارت بهداشت و سازمان‌هایی که داوطلبانه به واکسیناسیون کمک می‌کنند، مانند شهرداری (که از آغاز در خدمت سلامت مردم بوده) هلال احمر، بسیج و… به زودی شهروندان ایرانی واکسینه خواهند شد و خیالمان از بابت کاهش آمار جان باختگان بیماران کرونایی راحت می‌شود.

وی افزود کرد: در حال حاضر روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از هموطنان‌مان فوت می‌کنند و خانواده‌هایشان داغدار می‌شوند. این افراد سرمایه‌های اصلی کشور هستند، سرعت عمل در واکسیناسیون باعث حفظ این سرمایه‌ها، کاهش غم و اندوه خانواده‌ها و کاهش هزینه درمان می‌شود.