تقدیر مسجدجامعی از مختاری با عنوان باغبان شهر

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازم است تشکر ویژه‌ای از مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران شود، ایشان ۵۰ سال در این زمینه فعالیت داشته است. من عنوان باغبان شهر تهران را برای ایشان انتخاب کرده‌ام، جا دارد شورا خیلی منتظر اقدام دیگران نباشد و اگر در مواردی به نتیجه می‌رسد تقدیر و تشکری انجام دهد.

به نقل از ایسنا، احمد مسجدجامعی در دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورا ضمن تسلیت به دکتر سیدابراهیم امینی در باره حضور شورایاران در صحن و ارائه گزارش از سوی آن‌ها گفت: اجازه دهیم شورایاری‌ها به صحن بیایند و گزارش دهند. نمی‌دانم علت وقفه‌ای که در این خصوص افتاده و ما دیگر شاهد حضور شورایاری‌ها در صحن نیستیم چیست؟ اما باید بگویم گزارش‌هایی که آن‌ها ارائه می‌دهند از نظر کارشناسی دقت بالایی دارد و برخاسته از اطلاعات و شناخت میدانی، موضعی و موضوعی آن‌هاست که حائز اهمیت فراوان است. لازم است هیئت رئیسه به این مسئله توجه کنند تا این‌گونه گزارش‌ها در صحن بیان شوند.

این عضو شورای شهر تهران افزود: من به کارهایی که قرار بود در سال ۱۴۰۰ صورت بگیرد نمی‌پردازم چون شاید به نتیجه هم نرسد اما با توجه به این شعر سعدی که اول اردیبهشت ماه جلالی-بلبل گوینده بر منابر قضبان، لازم است تشکر ویژه‌ای کنم از آقای مهندس مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران. ایشان ۵۰ سال در این زمینه فعالیت داشته است. من عنوان باغبان شهر تهران را برای ایشان انتخاب کرده‌ام. جادارد شورا خیلی منتظر اقدام دیگران نباشد و اگر در مواردی به نتیجه می‌رسد تقدیر و تشکری انجام دهد.

وی با اشاره به بهره‌گیری از آب خام در تهران گفت: در همان سال‌ها که در شورا مسئولیت داشتم؛ شبکه آب خام برای باغات و فضای سبز به مثابه شبکه دوم آب تهران بود که بسیار برای آن زحمت کشیده شد. درواقع آبیاری فضای سبز  با استفاده از آب خام، آبیاری مکانیزه و بازچرخانی آب نتیجه زحمات همکاران ما در سازمان بوستان هاست.

عضو شورای شهر تهران افزود: از مهم‌ترین اقداماتی که همیشه در حاشیه مانده است؛ ساماندهی و ایجاد شبکه آبیاری جنگل‌های پیرامون پایتخت است که البته مرحوم ساعی با ایجاد پارک ساعی که پیش تر به آن جنگل ساعی گفته می شد، بنیان جنگل‌کاری در شهر تهران را گذاشت و یاد ایشان را هم گرامی می‌دارم.

مسجدجامعی در ادامه به پیشینه فعالیت‌های فضای سبز شهر پرداخت و گفت: اگر  در سال ۱۴۰۰ نگاهی به شناسنامه‌ کاری آقای مختاری کنیم شاهد خواهیم بود که دست کم فضای سبز شهر تهران با کار، تلاش و مدیریت ایشان در طی نیم قرن همراه بود که از مهم ترین اقدامات این سالها گسترش چشمگیر کمربند سبز تهران و احداث بوستان‌های محله‌ای است.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به این که تهران از دهه ۵۰ از تنفس‌گاه‌های مصنوعی و طبیعی چون بوستان‌های جنگلی چیتگر و لویزان و سرخه حصار برخوردار بوده یادآور شد: سند ساماندهی و احیاء درختان چنار خیابان ولیعصر به دوره سوم شورای اسلامی می‌رسد اما در سالهای اخیر به حفظ طرح‌های میراث طبیعی تهران در این طولانی ترین خیابان خاورمیانه توجه بیش‌تری شد.

وی تاکید کرد: اگر امروز نشاط و طراوتی را در شهر تهران می‌بینیم حاصل پیگیری مداوم افرادی چون مهندس مختاری است و بنابراین برخود لازم دیدم از تلاش های ایشان و همکاران پرتلاش و زحمتکش سازمان بوستان ها تشکر و قدردانی کرده باشم.