آسفالت 37 کیلومتر از راه‌های روستایی استان البرز تا پایان سال

گودرز محمودی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز اظهار کرد: در مجموع ۹۲۷ کیلومتر راه روستایی در البرز وجود دارد که ۷۸۱ کیلومتر آن آسفالته و ۱۴۵ کیلومتر آن شوسه است.بهسازی و روکش راه‌های روستایی استان با هدف ارتقای سطح خدمات به ساکنین روستاها و دسترسی سریعتر به امکانات پیگیری و در حال اجرا است.

به گزارش ایسنا، محمودی افزود: این اداره کل متعهد شده بود که امسال ۳۷ کیلومتر از راه‌های روستایی استان را در قالب طرح ابرار (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) بهسازی کند که از این میزان ۲۵ کیلومتر در طالقان، ۱۰ کیلومتر در ساوجبلاغ و ۲ کیلومتر در اشتهارد است.

این مسئول با اشاره به اینکه اولویت بندی بهسازی و روکش راه‌های روستایی بر اساس شاخص‌هایی مانند تعداد خانوار، دسترسی به چندین روستا، خالی نبودن روستا از سکنه در طول تمام فصول و ... انجام می‌شود، افزود: در طالقان مسیر جوستان – گته ده – گراب حدود ۱۸ کیلومتر است و از این ۱۰ کیلومتر آن انجام شده است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در را ه‌های روستایی ساوجبلاغ گفت: تکمیل راه روستایی ولیان – اسکولدره – سپیدداران – سیرود به طول پنج کیلومتر مورد تعهد این اداره کل است که از این مسیر ولیان – اسکولدره به طول دو کیلومتر در حال زیر سازی بوده و آسفالت آن به زودی انجام خواهد شد. در مسیر روستایی بریانچال نیز که مقرر شده روکش آسفالت به طول پنج کیلومتر انجام شود که این امر در حال مطالعه و برآورد اعتبار است. بهسازی و روکش دو کیلومتر راه روستایی مورد تعهد در روستای حسن آباد شهرستان اشتهارد نیز انجام شده است.