اجرای پروژه ترافیکی و زیباسازی در رفسنجان

شهردار رفسنجان از اجرای پروژه ترافیکی و زیباسازی جدید در بلوار شهید مدرس به‌منظور تسهیل در عبور و مرور در این محدوده خبر داد.


به گزارش ایمنا، محمد مختاری با بیان اینکه طرح بلوار شهید مدرس با هدف بهبود تردد خودروهای عبوری و ایجاد جلوه‌های بصری تعریف شده است، اظهار کرد: در اجرای این پروژه از نظرات و پیشنهادات صاحبنظران و کارشناسان مربوطه استفاده شده و اقدامات مربوط به آن پس از انجام مطالعات و هماهنگی‌های لازم توسط کارشناسان حوزه ترافیک، در صحن شورای اسلامی شهر مطرح و سپس در دستور کار شهرداری رفسنجان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پروژه فوق یکی از زیباترین و منحصر بفردترین پروژه‌های شهر رفسنجان خواهد بود، افزود: تعریض و بهسازی باند شرقی بلوار و احداث پارکینگ حاشیه‌ای در مجاورت بوستان شهید مطهری و مجموعه فرهنگی ورزشی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در این مسیر است.

شهردار رفسنجان با بیان اینکه اجرای این پروژه تأثیر بسزایی در حرکت روان خودروها و کاهش تخلفات رانندگی خواهد داشت، گفت: پروژه مذکور یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین طرح‌های حوزه ترافیک معاونت خدمات شهری شهرداری است که به‌همت معاونت شهرسازی و امور زیربنایی و سازمان عمران عملیاتی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل زمان‌برشدن طرح در فاز اول، جابه‌جایی تأسیسات آب و مخابرات در این مسیر بوده که اقدامات لازم برای تسریع در اجرای آن در حال انجام است و امیدواریم با تلاش همکارانم در شهرداری و مشارکت ادارات مربوطه به‌زودی شاهد پیشروی پروژه باشیم.

مختاری هوشمندسازی میدان بسیج را از دیگر برنامه‌های شهرداری در این محدوده اعلام کرد و افزود: نصب چراغ راهنمای هوشمند در میدان به‌منظور کاهش معضلات ترافیکی و کنترل تردد خودروها از برنامه‌های آتی و ضروری شهرداری است که در ادامه طرح بلوار شهید مدرس اجرا می‌شود.

وی همچنین از اتصال فضای سبز بوستان شهید مطهری به بلوار شهید مدرس با حذف دیواره‌های مجموعه فرهنگی ورزشی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خبر داد و افزود: این اقدام که در راستای اجرای مقدمات پروژه فوق‌الذکر صورت گرفته، موجب انتقال حس طراوت و شادابی به فضای شهری شده است.