برگزاری دوره های آموزش مجازی آنلاین در مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، هدی پیروی با اشاره به بحران شیوع ویروس کرونا تغییر رویکرد اجرایی در سیستم های مجازی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: دفتر نوسازی و تحول سازمانی با اقدام بسیار سریع و به موقع در جایگزینی شیوه های آموزش مجازی آنلاین در شهرداری مشهد، موفق شد تاثیرات منفی این پدیده را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد به نحوی که هم اکنون سامانه جامع آموزشی کارکنان (جام) ارتقا یافته است.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد بیان کرد: با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، قابلیت های نرم افزاری و فنی سامانه همچون برگزاری دوره‌های آنلاین، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت وبینار با ضریب امنیت بالا، مدیریت فایل های آموزشی مانند PPt PPS، استفاده از صدا و تصویر برای آموزش، استفاده از تخته مجازی white-board و امکان ایجاد کلاس ‌های هم‌ زمان، قابلیت ضبط کلاس‌ها و به اشتراک گذاشتن فایل مربوط، چیدمان صفحه به صورت دلخواه، قرار دادن لینک در صفحه، برگزاری نظرسنجی جهت دریافت نظرات شرکت‌کننده‌ها و برگزاری کلاس‌های مجازی به صورت صوتی و تصویری ارتقا یافته است.

پیروی خاطرنشان کرد: در این سامانه ابزارهایی برای مدیریت کاربران و شرکت‌کنندگان نیز در نظر گرفته شده که امکان آپلود تصاویر و نمایش آن ها، آپلود و نمایش power point و چت گروهی یا فردی شرکت‌کنندگان نیز در آن گنجانده شده تا اشتراک‌گذاری و رد و بدل کردن داده ‌ها با سهولت بیشتری صورت گیرد همچنین، تعریف کلاس، تعریف افراد شرکت‌کننده در کلاس، حضور و غیاب شرکت‌کنندگان و ... به صورت سیستماتیک در سامانه جام ثبت شده و بازخورد آن در این افزونه منعکس می شود. با برگزاری کلاس های آنلاین امکان برقراری تعاملات دو سویه، انجام پرسش و پاسخ و دریافت بازخورد توسط فراگیران فراهم شده است که این یک مزیت نسبت به آموزش های آفلاین است.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد گفت: در این راستا به منظور اجرای هرچه بهتر آموزش های آنلاین جلسات توجیهی لازم برای مراکز مجری و همچنین مدرسان دوره های آموزشی برگزار شده است و پشتیبانی های لازم در این خصوص توسط کارشناسان گروه آموزش و توانمندسازی به صورت آنلاین صورت می گیرد.

پیروی تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا ارتقاء سامانه آموزشی جام شهرداری مشهد به موقع انجام و علاوه بر امکان ایجاد قابلیت های فنی گسترده در این سامانه به منظور اجرای هرچه بهتر آموزش های آنلاین جلسات توجیهی لازم برای مراکز مجری و همچنین مدرسان دوره های آموزشی برگزار و ظرفیت هر کلاس از ۳۰ نفر به ۴۵ نفر افزایش یافت.