اجرای سیستم کنترل هوشمند در ناوگان اتوبوسرانی قم

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: هوشمند سازی ناوگان اتوبوسرانی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری است و بازرسان سازمان توسط AVL به‌صورت تمام‌وقت اتوبوس‌ها را از طریق سیستم GPS رصد می‌کنند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علی نیک از اجرای سیستم کنترل هوشمند اتوبوس‌ها در شهر خبر داد و عنوان کرد: با توجه به دستور مستقیم شهردار قم مبنی بر توسعه هوشمند سازی در تمام بخش‌های شهرداری، سازمان اتوبوسرانی نیز برنامه‌های خود را با کمک سازمان فاوا اجرا می‌کند.

وی نحوه رصد اتوبوس‌ها در سطح شهر را تشریح کرد و افزود: بازرسان مستقر در اتاق “AVL” به‌صورت تمام‌وقت اتوبوس‌ها را از طریق سیستم GPS رصد کرده و در صورت تأخیر بیش از زمان مشخص‌شده دررسیدن به ایستگاه، راننده باید پاسخگو باشد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم، زمان تعیین‌شده برای رسیدن به ایستگاه را ۱۰ الی ۱۵ دقیقه اعلام و تصریح کرد: رعایت نظم زمانی برای کاهش زمان سفر و اصلاح خطوط از قطری به شعاعی دو تغییری بوده که یک سال گذشته در سیستم ناوگان حمل‌ونقل عمومی اتفاق افتاده است.

نیک ادامه داد: هوشمند سازی ناوگان اتوبوسرانی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری بوده و علاوه بر کنترل هوشمند اتوبوس‌ها و تکمیل سیستم پرداخت الکترونیکی با قم کارت، برنامه جامعی در این حوزه تعریف‌شده است.