رصد منظم موجودی کالاهای اساسی در گیلان

نماینده عالی دولت در گیلان، در جلسه بررسی مشکلات اقتصادی (برخی کالاها) استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان و با حضور شماری از مدیران اقتصادی و نیز دادستان مرکز استان برگزار شد؛از برگزاری منظم جلسه های ستاد تنظیم بازار و همچنین رصد موجودی کالاهای اساسی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ ارسلان زارع  یکی از مولفه های تاثیرگذار در مدیریت امور را همدلی و وفاق بین همه نمایندگان و خدمتگزاران مردم در گیلان عنوان و بیان کرد: جلسه های تنظیم بازار به طور مستمر در استان برگزار و موجودی کالای اساسی به صورت روزشمار در دبیرخانه ستاد رصد می شود. با وجود پاره ای مشکلات در پی تحریمهای ظالمانه استکبار، حتی یک روز هم گمرکات گیلان تعطیل نبوده است.

استاندار گیلان تصریح کرد: طی هشت ماه سال جاری؛ حجم صادرات و واردات استان ۵۱ درصد رشد داشته است. قیمت ها، ناشی از عرضه و تقاضاست و هرگونه تغییر و تحول در این بخش؛ بر قیمت کالاها و خدمات در بازار تاثیر می‌گذارد و قیمت بعضی کالاها افزایش می یابد. البته افزایش نرخ بعضی از کالاها مانند روغن، خاص استان نبوده و در سطح کشوری مطرح بوده است.

استاندار همچنین با بیان اینکه وضعیت ذخیره کالاهایی مانند گندم، آرد و شکر در گیلان خوب است، گفت: در زمینه مرغ هم سعی کردیم قیمت آن در استان به نسبت سایر استان‌ها افزایش زیادی نداشته باشد.