شهرداری میبد جهت الکترونیکی کردن شهر اقدام کرد

شهردار میبد گفت: سامانه‌ شهرسازی سرا ۸ که در حوزه‌ شهرسازی در شهرستان انجام می‌شود همان سامانه‌ای است که در مشهد، تهران، شیراز و یزد استفاده می‌شود با این تفاوت که ۱۲۰ لایه‌ اطلاعاتی و دیتا به این سامانه اضافه کردیم.

به نقل از خبرنگار ایمنا، علیرضا نقوی در اینستاگرام خود نوشت:

«در زمینه الکترونیکی کردن شهر چه اقداماتی صورت گرفته است؟

سامانه شهرسازی سرا ۸ که در حوزه شهرسازی در شهرستان انجام می‌شود، همان سامانه‌ای است که در مشهد، تهران، شیراز و یزد استفاده می‌شود؛ با این تفاوت که صد و بیست لایه اطلاعاتی و دیتا به این سامانه اضافه کردیم و الان سامانه شهرسازی شهرداری میبد یکی از قوی‌ترین سامانه‌های شهرسازی استان هست. ما توانستیم اولین شهرداری باشیم که کمیسیون ماده ۵ را به صورت آنلاین با تاکید بر اینکه به صورت آنلاین همه شهر رؤیت شود بارها مورد تاکید و تقدیر استاندار محترم، معاون محترم عمرانی، مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان یزد قرار گرفته‌ایم.

همچنین همشهریان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی esup.meybod.ir محدوده شهر میبد را که عکس ۳۶۰ درجه آن گرفته شده را خیلی راحت رؤیت کنند. در تغییر کاربری و در بحث تخلفات ساختمانی و در بحث ارائه خدمات شهری این سایت می‌تواند یک نقطه قوت باشد.

یک زمانی اطلاعات ساده‌ای را اگر شهرداری میبد می‌خواست از ارگان‌ها بگیرد در اختیارش قرار نمی‌دادند، الان شهرداری با نیروی انتظامی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مؤسسه ژئوفیزیک و سازمان نقشه‌برداری ارتش جمهوری اسلامی ایران قرارداد تبادل اطلاعات دارد. ما اطلاعات از آنها می‌گیریم و در اختیارشان قرار می‌دهیم و این قدرتمندتر شدن علمی و پشتیبانی فکری شهرداری میبد در عرصه شهرسازی و سامانه شهرسازی خودش هست.