خدمات شهرداری قدس الکترونیکی شد

شهردار شهرستان قدس با تاکید بر اهمیت هوشمندسازی مدیریت شهری، از تحقق شهرداری الکترونیک در این شهرستان با ارائه خدمات مختلف به شهروندان بر بستر سامانه های اینترنتی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قدس، مسعود مختاری با بیان اینکه ارائه خدمات فراگیر و متمرکز به شهروندان با تحقق شهرداری الکترونیک میسر می شود، گفت: ارائه خدمات غیرحضوری به شهروندان بر بستر سامانه های الکترونیکی در شرایط بحرانی موجود ناشی از شیوع ویروس کووید۱۹ اهمیت دوچندان یافته است.

وی افزود: امروز خدمات گوناگون شهرداری از طریق سامانه های الکترونیکی قابل دریافت است که می توان به سامانه جامع شهرسازی شامل ۳ زیر سامانه مالکان، سامانه مهندسین ناظر و سامانه مختص کاربران شاغل در شهرداری اشاره کرد. سامانه مالکان، خدماتی همچون امکان ثبت درخواست گواهی پایان کار، اضافه اشکوب، مشاهده و پیگیری مراحل مختلف پرونده، مشاهده دستور نقشه پروانه و گواهی ها، مشاهده و پرداخت کلیه فیش های درآمدی و ارسال پیامک بعد از اتمام هر مرحله به مالکان را فراهم آورده است.

مختاری تصریح کرد: سامانه مهندسان ناظر نیز بستری برای ارتباط آنلاین شهرداری قدس و سازمان نظام مهندسی از طریق وب سرویس به منظور ارسال و دریافت دستور نقشه به صورت برخط و ثبت آنلاین گزارشات مهندس ناظر در سیستم شهرسازی است. سامانه مختص کاربران شاغل در شهرداری مانند مشاهده کلیه اطلاعات پرونده ها توسط کارشناس بازدید، امکان انجام تمام مراحل تشکیل پرونده به صورت برخط، امکان نمایش پیش نویس پروانه ها و گواهی ها و امکان تایید پرونده ها توسط مدیران شهری به صورت برخط را ارائه می کند.

شهردار قدس با توجه به سامانه های اداره ارتباطات شهرداری، بیان داشت: سامانه پیامکی با شماره ۳۰۰۰۸۱۱۳۷ برای دریافت انتقادات و پیشنهادات و سامانه ۱۳۷ به منظور تسریع در امر خدمات رسانی و انجام کلیه امور مرتبط با شهر پاسخگوی شهروندان است. علاوه بر موارد ذکر شده، شهرداری قدس از طریق شبکه های اجتماعی پذیرای کلیه نظرات، انتقادات و پیشنهادات مردم می باشد. همچنین شهروندان می توانند از طریق لینک های تعریف شده در صفحه اصلی پورتال شهرداری قدس نظرات، انتقادات و درخواست های خود را ثبت و به خدمتگزاران خود در مدیریت شهری انتقال دهد. کلیه موارد یادشده از طریق دستگاه های تبلت و تلفن همراه نیز قابل انجام است.