اجرای دائمی طرح "سه مسافر" در تاکسی‌ها در کرج

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: سوار کردن سه مسافر به جای چهار نفر هم در وقت رانندگان و هم در وقت مسافران صرفه جویی می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمد یساولی با اشاره به اینکه پیگیری‌ها برای اجرای طرح کیف پول الکترونیک اظهار کرد: این طرح در مراحل پایانی اجرا قرار دارد اما وضعیت قرمز و نارنجی استان در هفته‌های اخیر باعث شده فرایند اداری اجرای آن کند شود.

وی ادامه داد: حتی خطوطی که قرار است این طرح به صورت پایلوت در آنها اجرایی شود هم مشخص شده و رایزنی‌های لازم با بانک‌های عامل نیز صورت گرفته و با بهبود شرایط استان در خصوص شیوع کرونا امیدواریم به زودی اجرایی شود. اجرای این طرح هم از انتقال آلودگی ناشی از رد و بدل کردن پول بین مسافرو راننده تاکسی جلوگیری می‌کند و هم مشکل کمبود پول خرد رانندگان را برای همیشه رفع می‌کند.

این مسئول در پاسخ به اینکه اجرای طرح "سه نفر مسافر" در تاکسی‌ها تا چه زمانی ادامه دارد، گفت: سوار کردن سه مسافر به جای چهار نفر هم در وقت رانندگان و هم در وقت مسافران صرفه جویی می‌کند. علاوه براین با اجرای این طرح شان مسافران هم رعایت شده و در صندلی عقب با راحتی بیشتری می نشینند به همین منظور در نظر داریم این طرح را دائمی در کرج اجرایی کنیم.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: در شرایط کنونی که تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی به ویژه در فضاهای دربسته می‌شود، اجرای این طرح بهترین راهکار برای پیشگیری از شیوع کرونا بین مسافران تاکسی تلقی می‌شود.