آماده باش مدیریت شهری ارومیه برای زمستان

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ محمد حضرت پور بیان کرد: بارندگی چند روز گذشته منجر به آب گرفتگی معابر و ورود آب به منازل نشده است که این مهم در سایه برنامه ریزهای مدیریت شهری و لایروبی های مستمر رقم خورده است.

وی با بیان این که اقدامات شهرداری ارومیه پیوسته پیشگیرانه است، عنوان کرد: در این بخش تلاش معاونان، مدیران و به ویژه نیروهای تلاشگر خدمات شهری، مدیریت پسماند، ماشین آلات بر کنترل و مدیریت بارش ها اهتمام شده است. بیش از 60 میلی متر بارندگی گزارش شده طی روزهای گذشته ، مشکلی در شهر ایجاد نکرده است و اعلام می کنیم که بارندگی به این میزان بصورت روزانه نباید در شهر مشکلی ایجاد نکند چرا که بر اساس برنامه ریزی ها، نیروهای مدیریت شهری در آماده باش کامل هستند. شهروندان کمک بزرگ به مجموعه شهرداری ارومیه هستند و در حال حاضر بخشی از نبود آب گرفتگی در معابر بدلیل ترویج فرهنگ عدم ریختن زباله ها در جوی ها و کانال های شهری رقم خورده است.

حضرت پور با بیان این که تمام معابر حادثه خیز در زمان بارندگی شناسایی و نسبت به رفع مشکل و لایروبی آن اقدام شده است، ابراز کرد: در این معابر علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه، نیرو های مدیریت پسماند در زمان بارش مستقر شده تا مشکلات ناشی از آن را مدیریت کنند. در برخی معابر بدلیل شیب نامناسب شاهد تجمع آب هستیم که البته این مهم به معنی آب گرفتگی معبر نیست و تمام تلاش نیز بر شناسایی این گونه معابر و بهسازی آن است .

شهردار ارومیه از شهروندان درخواست کرد که در فصل بارندگی در صورت مشاهد هرگونه مشکل و آب گرفتگی معابر با سامانه 137 شهرداری در ارتباط باشند تا نسبت به رسیدگی و رفع مشکل اقدام شود. کلیه تجهیزات، ماشین آلات و نیروهای شهرداری ارومیه برای فصل زمستان در آماده باش کامل است و بدین منظور نیز 12 هزار تن نمک برای فصل زمستان ذخیره شده است .