رویکرد جدید ذخیره انرژی در شهر روتردام

برنامه‌ریزان روتردام، کلانشهری در هلند، از تعهدات جدید خود برای کمک به شهروندان جهت ذخیره انرژی خبر داده‌اند.

به نقل از ایمنا، مقامات رسمی روتردام در نظر دارند از شیوه‌های مختلف برای کاهش انرژی مصرفی شهروندان بهره گیرند. یکی از آخرین رویکردهای این افراد، کمک به ساکنان شهر جهت خریداری وسایلی با کمترین سطح مصرف انرژی برای منازل است که کمک زیادی به ذخیره انرژی شهری خواهد کرد. در واقع، هر یک از ساکنان دومین شهر بزرگ هلند، مبلغی برابر با ۹۰ یورو دریافت خواهد کرد که این کمک هزینه تنها باید برای خریداری وسایل کم مصرف منزل مورد استفاده قرار گیرد.

زمان درخواست کمک هزینه خرید کالای منزل از دیروز، یعنی هجدهم ژانویه آغاز شده است و تا پایان سی و یکم ماه مارس ادامه خواهد داشت. بنابراین، شهروندان روتردامی می‌توانند در این بازه زمانی به شعبه‌هایی که برای خدمات فوق در نظر گرفته شده است، مراجعه کنند و درخواست دریافت حق خود را بدهند. این کمک هزینه برای خرید لامپ‌های ال ای دی، ورقه‌ای از جنس آلومینیوم برای عایق‌بندی رادیاتورها، دوش مخصوص ذخیره آب حمام و سایر تجهیزات خانگی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گزارشات حاکی است که بسیاری از مردم روتردام خواهان کاهش مصرف انرژی در منازل خود هستند اما توانایی مالی کافی برای خریداری وسایل کم‌مصرف را ندارند. به همین دلیل، مقامات رسمی تصمیم گرفته‌اند شهروندان را از نظر مالی و تنها با هدف کاهش مصرف انرژی شهری مورد حمایت قرار دهند چرا که این اقدام مزایای بسیاری برای روتردام و اقتصاد آن در پی خواهد داشت. در نتیجه این تصمیم و پیاده‌سازی آن، آلودگی هوا نیز به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت و اثرات جزایر گرمایی به حداقل خواهد رسید.

جالب است بدانید که به منظور پیشگیری از سرعت یافتن شیوع بیماری کووید -۱۹، مردم به صورت اینترنتی وسایل مورد نظر خود را سفارش می‌دهند و در درب منزل دریافت می‌کنند.