پارک 68 هکتاری شهرک شهید رجایی و باهنر قطب کشت ارگانیک شود

شهردار مشهد با اشاره به اقدامات انجام شده برای احداث بوستان 68 هکتاری حد فاصل شهرک شهید رجایی و باهنر، گفت: براین موضوع تاکید دارم که این بوستان که بخش زیادی از آن به کشاورزی شهری اختصاص خواهد یافت به عنوان قطب کشت محصولات ارگانیک شناخته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا کلائی در بازدید از روند اقدامات دفاتر تسهیل گری محله بسکابادی، شهرک شهید باهنر و پروژه بوستان 68 هکتاری شهرک شهید رجایی واقع در منطقه 6 که با حضور معاون خدمات شهری، شهردار منطقه 6، مدیرعامل سازمان فضای سبز و پارک های و جمعی از مدیران شهری انجام شد، افزود: به گونه ای برنامه ریزی شود تا بخش هایی از بوستان 68 هکتاری که قرار است به کشاورزی شهری اختصاص داده شود تا پایان سال آماده و برای کشت محصولات ارگانیک تحویل بهره بردار شود.
وی اضافه کرد: مهم ترین هدف ما از ایجاد بوستان 68 هکتاری در محدوده شهرک شهید رجایی و باهنردر کنار ایجاد فضای سبز تشویق شهروندان سایر نقاط شهر برای حضور در این منطقه و برقراری ارتباط میان متن و حاشیه است .
کلائی تصریح کرد: برهمین اساس این پارک باید به قطب تولید محصولات ارگانیک توسط خود شهروندان تبدیل شود و مردم آن را با این شاخص بشناسند .
وی با بابیان اینکه برای تسهیل حضور مردم جهت استفاده از این بوستان ایجاد مسیرهای دسترسی مناسب در نظر گرفته شود، اظهارکرد: لذا اقدامات لازم برای طراحی و اجرای معابر درون بوستان و شبکه آبیاری در بخش کشاورزی شهری انجام و تا پایان امسال آماده بهره برداری شود.
شهردار مشهد در ادامه و درخصوص پیشنهادات دفتر تسهیل گری شهرک باهنر برای احداث بوستان، درمانگاه و پایانه اتوبوسرانی در این شهرک، گفت: در مجموع با این پیشنهادات موافق هستم، لذا سازمان بازآفرینی فضاهای شهری با همکاری شهرداری منطقه 6 برای تامین زمین و طرح و نقشه های لازم اقدام کنند.