بازدید مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از پروژه متروی اسلامشهر

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در بازدید از پروژه ساخت مترو ی اسلامشهر گفت: یکی از ارکان مهم مترو مشخص کردن بهره بردار برای آن است.

به نقل از پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در این بازدید که صبح امروز پنجشنبه( دوم بهمن ماه ۹۹) از قطعه اول تونل و محل ایستگاه چهاردانگه انجام شد فرنوش نوبخت افزود:پروژه متروی اسلامشهر خیلی مهم و ضروری است و باید هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از متروی اسلامشهر، حجم ترافیک در مسیر اسلامشهر تا تهران کاسته می شود تصریح کرد: در حال حاضر صبح ها از ایستگاه آزادگان واقع در خط سه مترو که نزدیک ترین ایستگاه به شهرستان اسلامشهر است با ازدحام مسافری روبرو هستیم و تلاش کرده ایم با اجرای سرفاصله حرکت ۶ دقیقه از شلوغی این خط بکاهیم.

وی خاطرنشان کرد: مسیر اسلامشهر به طرف تهران و بالعکس جزء کریدورهای شلوغ مسافری است که احداث و بهره‌برداری از مترو می تواند علاوه بر کاهش ترافیکی، موجب صرفه جویی در هزینه و وقت مردم در این منطقه شود.

در ادامه رضا قاسمی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل ریلی اسلامشهر گزارشی از روند عملیات اجرایی پروژه متروی اسلامشهر ارائه کرد و گفت: پروژه احداث متروی اسلامشهر که در امتداد خط ۳ متروی تهران در حال احداث است یکی از مهم ترین محورهای توسعه شهرستان اسلامشهر به شمار می رود که به همت مجموعه مدیریت این کلانشهر، عملیات اجرایی احداث این پروژه عظیم در دی ماه سال ۱۳۹۷ آغاز شده است.

متروی اسلامشهر در دو فاز در حال ساخت است فاز اول آن ۱۰ کیلومتر با ۳ ایستگاه از ایستگاه آزادگان تا میدان نماز و فاز دوم آن ۵ کیلومتر با ۲ ایستگاه که در حال حاضر فاز آن با ۳۰ درصد پیشرفت همراه بوده است.

وی تصریح کرد:بر اساس برنامه ریزی انجام شده پروژه متروی اسلامشهر با اجرای تونل قطعه اول حدفاصل بزرگراه آزادگان تا انتهای خط ۳ متروی تهران و تونل قطعه دوم از بزرگراه آزادگان تا میدان نماز شهرستان اسلامشهر ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

قاسمی تصریح کرد: در صورتی که کار بدون هیچ مشکلی انجام شود ایستگاه نخست طرح (چهار دانگه) در مسیر این خط تا میدان نماز است تا سال پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل ریلی اسلامشهر ضمن تشکر از مهندس نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: حضور مدیرعامل شرکت بهره بردری متروی تهران و حومه و بازدید از این مجموعه باعث دلگرمی ما است.