ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده ای فوق العاده

عنوان:
ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده ای فوق العاده

عنوان انگلیسی:
Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

موضوع:
زندگینامه، تکنولوژی

 

نویسنده: Ashlee Vance

مترجم: چکامه مرتضی‌نیا

سال چاپ: 1395

تعداد صفحات: 400

ناشر: انتشارات پرچین

معرفی کتاب:

یکی از کتاب هایی که می توان آن را در فهرست بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی قرار داد کتاب " ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده ای فوق العاده " نوشته اشلی ونس است.
ایلان ماسک قطعا یکی از کارآفرینان موفق، غیر قابل پیش بینی و بلند پروازانه دره سیلیکون است. ونس از داستان ماسک برای پاسخ به یکی از سوالات رایج در عصر حاضر استفاده می کند: آیا کشور مخترعین و سازندگانی که قرن نوزدهم را رهبری می کرد، در عصر کنونی که رقابت جهانی شدیدی در آن جاری است هم حرفی برای گفتن دارد؟ این نویسنده استدلال می کند که ماسک، یکی از شخصیت های غیر معمول و قابل توجه در تاریخ کسب و کار آمریکا همچون مخترعان افسانه ای و صنعتگران از جمله توماس ادیسون، هنری فورد، هوارد هیوز و استیو جابز است.
امروزه ایلان ماسک بیش از هر کارآفرین دیگری انرژی و ثروت فراوان خود را صرف اختراع هایی می کند که آینده ای فانتزی و علمی- تخیلی را برای جهان به ارمغان می آورد.
این کتاب روایتی است از زمان کودکی ایلان ماسک تا زمانی که او در Zip2 و PayPal و سپس در شرکت های اسپیس ایکس، تسلا و SolarCity مشغول به کار شد. وانس نویسنده این کتاب، مصاحبه هایی را که با ایلان ماسک صورت گرفته به طور منظم بررسی و دسته بندی کرده است و همچنین با کسانی که در مراحل مهم زندگی با وی همراه بوده اند، مصاحبه و گفت‌وگو کرده است. البته این نکته را هم باید متذکر شویم که ایلان ماسک هیچ کنترلی بر متن این کتاب نداشته و وانس دسترسی بسیار خوبی به ایلان ماسک و سایر تکنسین های مهم اطراف او داشته است.

کتاب تحسین شده Ashlee Vance ستون‌نویس سابق و بیوگرافی نویس فعلی شاید تنها کتاب جدیدی در مورد ایلان ماسک است که خود او در جریان تهیه آن کمک بسیاری به نویسنده داده است. نویسنده در ابتدای کتاب شرح می‌دهد که به چه دشواری ایلان ماسک را راضی به همکاری کرده است. به دلیل همین دسترسی به آدم‌های نزدیک به ماسک در شرکت‌های بزرگی که او بنیان گذاشته یا الان مدیر اصلی آنهاست (Paypal، تسلا، اسپیس ایکس) روایت دست اولی از شخصیت، طرز فکر و مدل مدیریت این کارآفرین مشهور را به خواننده ارائه می‌کند. بخش قابل توجهی از کتاب به چالش‌های او برای پیشبرد رویاهایش اختصاص دارد و برخلاف چهره‌ رسانه‌ای و مارکتینگی ماسک آن در این کتاب شاهد چهره واقعی و گاه خشن و بی‌رحمی از این شخصیت استثنایی دنیای تکنولوژی هستیم.

درباره نویسنده
اشلی ونس، خبرنگار بلومبرگ و نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز است. همچنین برنامه‌ی تلویزیونی و نمایش اینترنتی «سلام دنیا» را میزبانی می‌کند. او پیش از این به‌عنوان گزار‌شگر نیویورک‌تایمز فعالیت می‌کرد. همچنین ۲ کتاب تالیف کرده که یکی از آن‌ها زندگی‌نامه‌ی ایلان ماسک و دیگری یک راهنمای داخلی درباره‌ی سیلیکون‌ولی است. 

برخی سایت هایی که می توانید این کتاب را تهیه نمایید:

کتابجو:
https://b2n.ir/940762

کتاب سیتی:
https://b2n.ir/610320


آیا شما این کتاب را خوانده اید؟

نظر خود در مورد این کتاب را با دیگران به اشتراک بگذارید:

امتیاز شما به این کتاب: