12 هزار تومان یارانه شهرداری برای هر سفر با مترو

به گزارش خبرنگار ایمنا، پورمحمد شریعتی‌نیا در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با بیان اینکه متروی اصفهان با کاهش تعداد مسافران ناشی از شیوع کرونا و با جابه‌جایی روزانه ۳۰ هزار نفر در اختیار شهروندان است، گفت: هزینه هر سفر با مترو در حال حاضر با تعداد ٣٠ هزار نفر مسافر، ١٤ هزار تومان می‌شود که به‌طور متوسط شهرداری برای هر بار استفاده هر یک شهروند ١٠ تا ١٢ هزار تومان آن را به‌صورت یارانه پرداخت می‌کند.

رئیس کمیسیون حقوقی اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی اصفهان با نوید پیشرفت مناسب پروژه‌های بزرگ شهر که در حال انجام است، گفت: افتتاح نمایشگاه بین‌المللی وجهه و آبروی اصفهان است که ١٤ آبان‌ماه بهره‌برداری خواهد شد؛ پروژه‌ای که برای اجرای آن بودجه‌ای به مبلغ ۲۲۵ میلیارد تومان صرف شده است.

شریعتی‌نیا گفت: از دیگر پروژه‌های بزرگ شهری اصفهان پروژه سالن بین‌المللی اجلاس سران است که از سال ٩٠ عملیات اجرای آن شروع و برای ساخت آن ٧٠٠ میلیارد تومان صرف شده است؛ تقریباً ٦٠ تا ٧٠ درصد این پروژه در سال‌های گذشته انجام و ٣٠ درصد نیز برای سال جاری باقی مانده که قرار است پس از اتمام در اوایل سال ۱۴۰۰ بهره برداری شود.

رئیس کمیسیون حقوقی اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی اصفهان ادامه داد: شهرداری با اجرای رینگ چهارمترافیکی پروژه‌ای ریسک پذیر را قبول کرده و مبلغی به میزان ٦٠٠ تا ٧٠٠ میلیارد تومان برای اجرای آن برآورد شده است. هم اکنون مجموعه پل‌های سردار سلیمانی در کنار کارخانه قند با اعتبار ١٢٨ میلیارد تومان درحال اجرا است.

شریعتی‌نیا خاطرنشان کرد: امیدواریم که مسئولان دولتی حق‌آبه اصفهان و گاوخونی را اختصاص دهند زیرا با بارگذاری‌های اضافی در حوضه زاینده‌رود سالانه حدود یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون متر مکعب استفاده بیش از حد از زاینده رود می‌شود.

وی با بیان اینکه افت شدید آب‌های زیر زمینی باعث می‌شود تا این ذخایر خالی شده و شهرها دچار فرونشست‌های متعدد شود، ادامه داد: اگر به تالاب گاوخونی رسیدگی نشود حتماً به یکی از منابع آلاینده حاوی ریزگردها تبدیل خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان اصفهان افزود: در اصفهان ۳۸ میلیون متر مربع فضای سبز وجود دارد که باید برای تأمین اکسیژن و زیبایی شهر سالانه ۸۵ هزار متر مکعب آبیاری شوند.  مهم‌ترین خواسته شورا و همچنین مردم اصفهان از مسئولان مرتبط در دولت توجه ویژه به فلات مرکزی و اختصاص حق‌آبه شهرستان است.