ورود به پارک ها و بوستان های بجنورد آزاد شد

سرپرست شهرداری بجنورد از آزاد شدن ورود شهروندان به پارک ها و بوستان های مرکز استان خبر داد.

به نقل از ایمنا، علی گودرزی با اعلام اینکه ورود به پارک‌ها و بوستان‌های بجنورد از امروز برای عموم آزاد است، عنوان کرد: طبق مصوبات ابلاغی به شهرداری پیرو بیست و هفتمین جلسه ستاد عملیات پاسخ به بحران مورخه سوم مهرماه ۱۴۰۰، بازگشایی پارک‌ها و بوستان‌ها در بجنورد تحت نظارت ستاد استانی کرونا در فرمانداری بلامانع است.

وی با بیان اینکه از همین امروز پارک‌ها و بوستان‌ها پذیرای عموم شهروندان هستند، افزود: روشنایی ۱۰۰ درصد ظرفیت موجود در پارک‌ها نیز از امروز اجرا می‌شود. وی با اشاره به محدودیت‌های موجود تصریح کرد: برپایی چادر و اطراق در بوستان‌ها همچنان ممنوع بوده و این محدودیت با جدیت به قوت خود باقی است.

گودرزی در ادامه گفت: بر اساس مصوبات ستاد استانی کرونا، با کاهش موج ابتلاء به این بیماری و بازگشت شرایط ثابت در همه گیری بیماری، باز شدن بوستان‌ها و روشنایی ۱۰۰ درصدی آن می‌تواند بخشی از نیاز عموم شهروندان به تغییر شرایط روحی که طی دوران کرونا در قرنطینه ایجاد شده است را برطرف کند.

سرپرست شهرداری بجنورد تاکید کرد: به رغم فراهم شدن این شرایط، انتظار می‌رود شهروندان همچنان به استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی پابند باشند تا سلامت خود و اطرافیانشان به خطر نیفتد. گفتنی است پارک‌ها و بوستان‌های خراسان شمالی با همه گیری ویروس کرونا طی پیک پنجم با مصوبه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا تعطیل شده بود.