ارسال مجموعه جدید ماهواره های اینترنتی «وان وب» به فضا

روز گذشته شرکت آریان اسپیس ۳۴ ماهواره اینترنتی وان وب را همراه موشک سایوز به مدار زمین برد.

به نقل از اسپیس نیوز، روز گذشته ۳۴ ماهواره اینترنتی وان وب به مدار زمین ارسال شدند. این ماهواره‌ها همراه یک موشک سایوز از مقر بایکنور در قزاقستان به فضا پرتاب شدند. با انجام این عملیات تعداد ماهواره‌های وان وب در مدار زمین به ۳۲۲ دستگاه رسیده است. البته وان وب تصمیم دارد شبکه ای از ۶۴۸ ماهواره اینترنتی در مدار زمین ایجاد کند.

استفان ایزائل مدیر ارشد اجرایی آریان اسپیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: این عملیات پرتاب نشان دهنده سرعت گرفتن عملیات‌های فضایی است. یک سوم از هزار ماهواره‌ای که آریان اسپیس به مدار زمین برده، مربوط به ۲۰ ماه گذشته هستند.

وان وب تصمیم دارد سرویس‌های تجاری خود را طی ۶۰ تا ۹۰ روز در نیمکره شمالی زمین ارائه کند. به گفته سونیل بهاراتی میتال مدیر ارشد این شرکت، وان وب مشغول انجام مذاکراتی در سراسر جهان است و همزمان آماده می‌شود تا سرویس‌های ارتباطی برای دولت‌ها و کسب و کارهایی در حوزه‌های دریایی، هوانوردی و بخش‌های دیگر ارائه کند. شرکت آریان اسپیس تصمیم دارد ۹ عملیات پرتاب سایوز دیگر برای وان وب انجام دهد و بقیه ماهواره‌های اینترنتی این شرکت را تا قبل از پایان ۲۰۲۲ میلادی به فضا ببرد.