مرکز «واکسیناسیون در خودرو» در بوستان سرخه حصار راه اندازی شد

شهردار منطقه ۱۳ از راه اندازی مرکز واکسیناسیون در خودرو برای اولین بار در بوستان جنگلی سرخه حصار خبر داد.


به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شکری، شهردار و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه ۱۳ با اشاره به آغاز واکسیناسیون در شهر تهران و اهمیت رعایت دستور العمل های بهداشتی گفت: شهرداری منطقه ۱۳ با همکاری مرکز بهداشت شرق طرح نوینی مبنی بر راه اندازی مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹ در خودرو را برای رفاه حال شهروندان و افزایش سرعت تزریق واکسن در کمترین زمان ممکن را به اجرا گذاشت.

به گفته او این اقدام نوین در راستای شعار شهردار تهران «تهران، شهری برای همه»، فردا، یکشنبه با حضور مسئولان شهری و جمعی از مدیران حوزه بهداشت و درمان برای رفاه حال شهروندان در بوستان جنگلی سرخه‌حصار افتتاح و بازگشایی می‌شود.

شهردار منطقه ۱۳ اضافه کرد: با توجه به اینکه در روزهای شیوع ویروس کرونا، ورود به داخل این بوستان برای عموم شهروندان ممنوع است، بر این اساس، از این فرصت در مقابل تهدیداتی که این ویروس منحوس برای مردم به وجود آورده به عنوان یک نقطه قوت استفاده و بهره برداری بهینه صورت گیرد.

به گفته او در این اقدام، افراد واجد شرایط دریافت واکسن که بر اساس اعلام وزارت بهداشت شامل گروه سنی اعلامی با حضور در درب اول بوستان جنگلی سرخه حصار به سمت محل تزریق واکسن هدایت شده و تزریق واکسن در خودرو انجام می‌شود.

شکری با بیان اینکه ٣ ایستگاه برای فرآیند واکسیناسیون مراجعین در نظر گرفته شده است افزود: در ایستگاه اول مراجعین بدون نیاز به ترک خودرو پذیرش و پس از دریافت اطلاعات از سوی مسئول غرفه پذیرش، کارت واکسیناسیون دریافت و سپس به سمت ایستگاه دوم (محل تزریق واکسن) هدایت شده و تزریق واکسن در خودرو صورت می‌پذیرد و در ایستگاه پایانی، نیز پزشک مقیم پس از ۲۰ دقیقه با رعایت اصل فاصله گذاری، شرایط عمومی افراد را پس از دریافت واکسن بررسی و کارت واکسیناسیون را تایید نهایی می‌کند.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط سنی مراجعین و احتمال ناتوانی حرکتی برخی از آنان، شرایط تزریق واکسن در خودرو برای شهروندان فراهم شد تا افراد دریافت کننده واکسن و خانواده‌ها، از آرامش بیشتر برخوردار باشند.

شهردار منطقه ۱۳ در خصوص اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹ بیان کرد: تمهیدات لازم برای حضور کلیه عوامل مرتبط با کادر درمان برای انجام واکسیناسیون صورت گرفته و خودروهای امدادی و آتش نشانی، پلیس، نیروی انتظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی جهت برقراری امنیت و نظم دهی به محیط و مراجعین در مرکز کووید ۱۹ مستقر هستند.

وی ادامه داد: خط کشی‌های ترافیکی جهت هدایت مسیر و استقرار خودروهای امدادی و خودروهای شهروندان نیز طراحی شده است.

شهردار منطقه ۱۳ یادآور شد: این طرح از یکشنبه ١٩اردیبهشت ماه به مدت سه ماه با مشارکت مرکز بهداشت شرق تهران و ناحیه بسیج کمیل اجرایی و شهروندان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به بوستان جنگلی سرخه حصار در محیطی آرام واکسینه شوند.