Designing, Developing, and Facilitating Smart Cities

Designing, Developing, and Facilitating Smart Cities

نویسندگان: Vangelis Angelakis (Editor), Elias Tragos (Editor), Henrich C. Pöhls (Editor), Adam Kapovits (Editor), Alessandro Bassi (Editor) 

موضوع: ‎شهر هوشمند

ناشر: ‎ Springer

تاریخ انتشار: 2017

تعداد صفحات: ‎ ‎ 350صفحه

این کتاب نحوه تلاش شهرهای هوشمند برای استقرار و اتصال زیرساخت ها و خدمات را برای تضمین دسترسی مقامات و شهروندان به خدمات سفارشی قابل اعتماد و جهانی مورد بحث قرار می دهد. همچنین طیف گسترده ای از موضوعات موجود در طراحی، توسعه و راه اندازی شهرهای هوشمند را مورد بحث قرار می دهد. از جمله مدیریت داده های بزرگ، اینترنت اشیاء و برنامه ریزی شهری پایدار. نویسندگان - از مفهوم تا عمل - هم جنبه های فنی شهرهای هوشمند را که عمدتاً توسط اینترنت اشیاء فعال شده اند و هم انگیزه ها و تأثیرات اجتماعی - اقتصادی توسعه شهرهای هوشمند را پوشش می دهند. به طور کلی در این کتاب، خواننده انگیزه های استقرار شهرهای هوشمند  توانمندسازی ها و راه حل های فناوری و همچنین موارد پیشرفته پیاده سازی و خدمات شهرهای هوشمند را پیدا خواهد کرد.

موضوعات این کتاب به صورت خلاصه عبارتند از:
• یک خلاصه واحد از جنبه های تکنولوژیکی ، سیاسی و اجتماعی شهرهای هوشمند ارائه می دهد.
• بحث می کند که چگونه استقرار موفق شهرهای هوشمند مستلزم زیرساختی متحد برای پشتیبانی از مجموعه متنوعی از برنامه های کاربردی است که می تواند در توسعه شهری مورد استفاده قرار گیرد.
• به طراحی، توسعه و اجرای شهرهای هوشمند، از جمله مدیریت داده های بزرگ و برنامه های کاربردی اینترنت اشیا می پردازد.

درباره نویسندگان
Vangelis Angelakis؛ دانشیار ارتباطات سیار در گروه علم و فناوری دانشگاه Linköping است. او از سال 2001 در موسسه علوم رایانه بنیاد تحقیقات و فناوری هلاس، یونان کار می کرد. در سال 2005 او به عنوان همکار تحقیقاتی در موسسه تحقیقات سیستم های دانشگاه مریلند در کالج پارک ایالات متحده فعالیت می کرد. در سال 2009، او به دانشگاه Linköping پیوست و از آن زمان به عنوان محقق مهمان در انگلستان، چین، یونان و اسپانیا مشغول بوده است.

او همچنین یک محقق مهمان در دانشگاه MAPCI/Lund سوئد است. وی بیش از 50 مقاله در مجلات و کنفرانس ها منتشر کرده است و سردبیر مجله ارتباطات و شبکه های IEEE/KICKS است و از نهادهای مالی ملی در سوئد و یونان و اتحادیه اروپا در FP7 و H2020 حمایت کرده است. علایق پژوهشی Vangelis Angelakis حول طراحی سیستم های مخابراتی و بهینه سازی منابع شبکه با تمرکز بر محاسبات، اینترنت اشیاء و برنامه های شهر هوشمند است.

دکتر Z. Tragos ؛ پژوهشگر آزمایشگاه ارتباطات و شبکه (TNL) موسسه علوم رایانه بنیاد برای تحقیقات و فناوری Hellas (FORTH-ICS) است. دکتر تراگوس دارای مدرک دکتری در زمینه ارتباطات بی سیم و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی (MBA) در زمینه فناوری و اقتصاد است. او به طور فعال در بسیاری از مناطق اتحادیه اروپا (به عنوان مثال WINNER ، EU-MESH REDComm ، MESH-WISE ، SOrBet ، WiVi-2020) و پروژه های ملی و همچنین در حوزه های مختلف تحقیقاتی، یعنی ابتکار جهانی بی سیم (WWI) مشارکت داشته است. دکتر تراگوس در حال حاضر هماهنگ کننده فنی EU-FP7-SMARTCITIES-RERUM است که بر امنیت، حریم خصوصی و قابلیت اطمینان اینترنت اشیا تمرکز دارد.

او همچنین به طور فعال در گروه تحقیقات اروپایی اینترنت اشیاء (IERC) که عنصر اصلی ترویج تحقیقات اینترنت اشیا در اروپا است، مشارکت دارد. دکتر تراگوس در حال حاضر رئیس زنجیره فعالیت 5 (Trusted IoT) است و در فعالیت های زنجیره ای مشارکت زیادی داشته است. این پژوهشگر همچنین در ویرایش های سالانه کتاب خوشه ای IERC و دستور کار تحقیقات استراتژیک IERC در 3 سال گذشته مشارکت داشته است. او بیش از 60 مقاله کنفرانسی و ژورنالی با همتای معتبر منتشر کرده و بیش از 900 استناد دریافت کرده است.

Henrich C. Pöhls دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر (Dipl. Inf.) از دانشگاه هامبورگ و کارشناسی ارشد است. او بیش از یک دهه از سال 2004 تاکنون در حال انجام تحقیقات آکادمیک و تألیف و نویسندگی بسیاری از نشریات دانشگاهی و فصل های کتاب است.
Pöhls در حال حاضر یک کلاس از امضاهای دیجیتالی را که به صورت رمزنگاری شده به عنوان امضای قابل ویرایش و ضدعفونی شناخته می شوند، تغییر می دهد تا به رعایت قوانین برسد و ویژگی های افزایش حریم خصوصی آنها را برای برنامه های کاربردی در حوزه های مختلف مانند اینترنت اشیاء به عنوان مثال، تسهیل کند. در پروژه EU-FP7 RERUM یا رایانش ابری برای پروژه EU2020 PRISMACLOUD. Henrich C. Pöhls اغلب یک قدم به عقب برمی دارد تا بتواند دیدگاهی بین رشته ای در زمینه امنیت فناوری اطلاعات و با موضوعات رمزنگاری، توسعه نرم افزار و حقوق داشته باشد. هرچه فاصله بین این سه جهان بیشتر شود، صدا بیشتر (صدا = حفظ حریم خصوصی) و ایمن و منطبق از نظر قانونی) محصولات و محیط هایی با فناوری اطلاعات افزایش یافته مانند خانه های هوشمند یا شهرهای هوشمند تبدیل می شوند.

Adam Kapovits بیش از 25 سال تجربه حرفه ای در تحقیقات دانشگاهی و صنعتی دارد. او بیش از 15 سال پیش به عنوان مدیر برنامه به Eurescom ؛ سازمان پیشرو در مدیریت تحقیق و توسعه مشارکتی در زمینه ارتباطات از راه دور، پیوست و ابتدا بر لایه شبکه تمرکز کرد. در این زمینه ها وی تعداد زیادی از مطالعات و پروژه ها را در زمینه موضوعاتی که مورد توجه اعضای انجمن Eurescom اپراتورهای شبکه مخابراتی اروپا و صنعت مخابرات اروپایی است، مدیریت کرده است.

Kapovits در تعدادی پروژه RTD شرکت کرده و پروژه FP7 اتحادیه اروپا را CHANGE هماهنگ کرده است که مربوط به شبکه های نرم افزاری است و در حال حاضر پروژه RERUM را با تمرکز بر "IoT قابل اعتماد، انعطاف پذیر و امن برای برنامه های کاربردی شهر sMart" هماهنگ می کند و زنجیره فعالیت خوشه ای تحقیقاتی اروپایی IOT (IERC) در IoT مورد اعتماد (شامل امنیت و حریم خصوصی) است. اخیراً  Adam یک مطالعه آژانس فضایی اروپا را با عنوان "ارائه خدمات در شبکه های ماهواره ای یکپارچه زمینی" انجام داده است و در حال حاضر دو مطالعه را رهبری می کند؛ یکی در مورد "سناریوهای ادغام اجزای ماهواره در شبکه های آینده" و دیگری در مورد "ادغام Satcom" با شبیه ساز شبکه اصلی مبتنی بر LTE ".

آدام همچنین در مطالعه ESA SPECSI - موقعیت استراتژیک صنعت SatCom اروپایی - کانادایی شرکت دارد. بنابراین یکی از علایق اصلی او، همگرایی ارتباطات زمینی و ماهواره ای در زمینه 5G است.

Alessandro Bassi در سال 1994 در رشته علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد. در اوایل فعالیت خود، او در Amadeus دانشگاه تنسی، Ecole Normale Superieure در لیون، فرانسه و RIPE NCC مشغول بود. در نوامبر 2004 به هیتاچی اروپا پیوست و از سپتامبر 2010، مشاور مستقل است و در موضوعات مرتبط با اینترنت اشیا، فضای ابری و شهرهای هوشمند کار می کند. او هماهنگ کننده فنی پروژه "اینترنت اشیا - معماری" (IoT -A) بودجه اتحادیه اروپا بود که پروژه فانوس دریایی اروپا در مورد اینترنت اشیا بود. او کتابی تحت عنوان "Enabling Things to Talk" نوشت و یکی از اعضای گروه IoT بود که توسط کمیسیون اروپا (2010-2012) معرفی شد تا به سیاست گذاران اروپایی در این زمینه کمک کند. الساندرو در بیش از 100 رویداد سخنران اصلی بوده است.

نمونه سایت های تهیه کتاب
Amazon