شهرداری شیراز در هشتمین کنفرانس بین‌المللی شهرهای هوشمند بخارست

به گزارش سازمان ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز، شهرداری این شهر در هشتمین دوره کنفرانس بین‌المللی شهرهای هوشمند بخارست با عنوان «spotlight 2030» که به صورت مجازی و به میزبانی کشور رومانی برگزار شد، شرکت کرد.

حمید جورکش گفت: این رویداد بین‌المللی روزهای سوم و چهارم دسامبر سال‌جاری میلادی به میزبانی دانشگاه علوم سیاسی و مدیریت دولتی بخارست برگزار شد و از شهرداری شیراز نیز امیر سوداگران مشاور شهردار در امور فناوری اطلاعات و مدیر پروژه شیراز هوشمند در این کنفرانس بین المللی شرکت کرد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: در کنفرانس بین‌المللی شهرهای هوشمند مدیر پروژه شیراز هوشمند نیز دستاوردها و تجربیات شیراز در خصوص سیستم اطلاع رسانی ترافیکی هوشمند را ارائه کرد.

او با اشاره به اینکه کنفرانس بین‌المللی شهرهای هوشمند به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: این کنفرانس با حضور شهرداری شیراز، مشهد و قم و با همکاری سفارت ایران در بخارست برگزار شد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز افزود: نمایندگانی از کشورهای مختلف همچون ایتالیا، دانمارک، بلغارستان، آفریقای جنوبی، آلمان، اسلوونی، اتریش، لهستان، هند و ایرلند در این رویداد شرکت کردند و در ارتباط با ابعاد گوناگون تحول شهرهای هوشمند دستاوردها و تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند.

جورکش ضمن اشاره به محورهای اصلی برگزاری این رویداد گفت: ارگان‌های دولتی، بخش‌های خصوصی، نهادهای آکادمیک و مجامع مهندسی از سراسر جهان در کنفرانس بین‌المللی spotlight 2030 برای بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مرتبط با شهرهای هوشمند گرد هم می‌آیند.

جورکش عنوان کرد: دولت هوشمند، محیط زیست هوشمند، امنیت هوشمند، فناوری هوشمند، اقتصاد هوشمند، انسان (افراد) هوشمند، تحرک هوشمند، زندگی هوشمند و گرایش های آینده (کشور هوشمند) از جمله محورهای این کنفرانس بود.

وی با بیان اینکه نخستین دوره این کنفرانس در سال ۲۰۱۳ برگزار شد و برگزاری آن به صورت سالانه تداوم داشته است، افزود: ارتباط با نهادهای معتبر بین‌المللی درخصوص مسائل مختلف همچون هوشمندسازی از رویکردهای شهرداری شیراز است.