لزوم تسریع در ایمن سازی بناهای روستایی در استان تهران

استاندار تهران با اشاره به لزوم تسریع در ایمن سازی بناهای روستایی در استان تهران بر جدی گرفتن نظارت بر کیفیت بناها توسط شهرداران تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی جلسه مربوط به هفته پژوهش و توانمندسازی حوزه پژوهش و فناوری استان تهران اظهار داشت: در تهران چند گسل فعال وجود دارد که نگرانی برای آحاد جامعه فراهم کرده، از اینرو باید در چند جهت اقدام شود که رکن اول آموزش و ارتقاء دانش و آگاهی و حساس کردن مردم است.

وی افزود: فراهم کردن امکانات و پناهگاه ها از جمله دیگر اقدامات است و نیاز است تا سیاست گذاری توسط مسئولان دولتی نسبت به ایجاد پناهگاه ها انجام شود، به علاوه استفاده از علم و تخصص در امور مختلف نیز ضروری است و باید تجهیزات زلزله نگاری در قسمت های استاندارد نصب شود.

استاندار تهران بیان کرد: مقاوم سازی و ایمن سازی بناهای مختلف نیز باید در دستورکار قرار گیرد که در مورد روستاها بنیاد مسکن متولی شده تا نسبت به بازسازی و مقاوم‌سازی بناهای روستای اقدام کند که البته در استان تهران نسبت به این موضوع عقب‌ماندگی داریم که باید این روند سرعت بگیرد. نظام مهندسی باید نظارت را در دستور کار خود قرار دهد تا ساختمان ها از استاندارد برخوردار شوند، ضمن اینکه دستگاه های خدمات رسان در زمان بحران باید آمادگی کامل داشته باشند.

وی خطاب به شهرداران و فرمانداران تاکید کرد: توجه داشته باشید تا به عنوان راهبر جدی، بناهایی که ساخته می‌شود کیفیت لازم را داشته باشند و نظارت علمی و تخصصی در دستور کار قرار گیرد تا این امر محقق شود.