افزایش ۵۹ درصدی اعتبارات ۱۴۰۰ خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی در جلسه تشریح لایحه بودجه ۱۴۰۰، از رشد ۵۹ درصدی سرجمع اعتبارات استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ ملانوری با اعلام این خبر، به فلسفه برگزاری این جلسه در راستای آشنایی با واقعیت های بودجه ۱۴۰۰ استان اشاره کرد و گفت: باید در فضایی مثبت و با همکاری نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با استفاده از همه ظرفیتهای بودجه ای نظیر تهاتر، فاینانسها و...، بودجه استان را ارتقاء دهیم.

وی گفت: ۴۴ درصد اعتبارات از طریق پروژههای ملی و استانی در اختیار استان قرار می گیرد و مدیریت مابقی منابع در سطح ملی و در اختیار سازمان ها و وزارتخانه ها قرار دارد لذا با عنایت به این مهم، همه مدیران استان در هر پایه و سطحی باید در جهت جذب بیشتر اعتبارات ملی تلاش نمایند.

استاندار به دستاوردهای دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد و گفت: در این دیدار تفاهم نامه های منعقد شده و میزان اعتبارات تخصیص یافته سفرهای نوبخت به استان بررسی و از طرف ایشان دستورات مقتضی مبنی بر تخصیص کامل این اعتبارات صادر شد.

ملانوری ادامه داد: در جریان سفرهای سال ۹۸ و ۹۹ ، مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان به استان اختصاص یافته بود که مبلغ ۴۷۵ میلیارد تومان آن محقق شده و با دستور مؤکد ایشان مقرر گردید مبالغ باقی مانده نیز تا پایان سال مالی ۹۹ اختصاص یابد.

وی به اختصاص مبلغ ۷۵ میلیارد تومان یارانه جهت احداث نیروگاه های خورشیدی اشاره کرد و افزود : با دستور ایشان صد درصد اعتبار لازم در این خصوص محقق می گردد. با دستور نوبخت مقرر شد، تمام اعتبارات استان در تملک دارایی، نفت و توازن به جهت کم برخورداری استان، تخصیص یابد.

ملانوری به لزوم برگزاری سلسله جلسات هماهنگیِ بودجه ریزی استان قبل از ابلاغ لایحه بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تأکید کرد و گفت: لازم است معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، سال آینده قبل از ابلاغ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، با برگزاری نشستهای متعدد و با ارتباط مداوم با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان، اهداف استان در چشم انداز بودجه ۱۴۰۱ را محقق نمایند.