رفیوژ سبز خیابان شریعتی وارد فاز پایانی شد

رفیوژ سبز خیابان شریعتی حدفاصل بلوار صبا تا پل شهید آیت اله صدر وارد فاز نهایی شد و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

به نقل از خبرگزاری مهر، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، گفت: در راستای اجرای طرح رفیوژهای سبز در معابر شهری شمال تهران با هدف توسعه فضای سبز و همخوانی آنها با وضعیت اقلیمی منطقه یک، فاز سوم و پایانی رفیوژ سبز شریعتی همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب آغاز شد.

وی افزود: با توجه به اقلیم منطقه یک و قرار گرفتن آن در دامنه‌های البرز می‌طلبد وضعیت منطقه سبزتر از وضعیت امروز آن باشد بر همین اساس مقرر شد در معابری که امکان دارد، فضاهای سبز در رفیوژهای میانی با رعایت ملاحظات فنی و ترافیکی، انتخاب فضای سبز مناسب، استفاده از گونه‌هایی که محدودیتی برای دید رانندگان ایجاد ننماید و به خطوط فعلی خیابان تعرض نشود، تقویت شود.

موسوی تصریح کرد: عملیات فنی و عمرانی این مسیر توسط معاونت مربوطه با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به طول یک هزار و ۲۰۰ متر آغاز شده است که در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا نیمه اسفند سال جاری آماده بهره برداری می‌شود.

وی افزود: اقدامات اجرایی این طرح شامل تخریب آسفالت، رویه برداری، خاکبرداری، اجرای جدول گذاری و المان‌های شهری از قبیل آبنما، نور پردازی، آبیاری قطره‌ای و کاشت گل و گیاه است که عملیات زیباسازی و فضای سبز آن پس از اتمام اقدامات عمرانی با هماهنگی و همکاری معاونت خدمات شهری و محیط زیست انجام خواهد شد.

موسوی گفت: فاز اول رفیوژ سبز خیابان شریعتی حدفاصل میدان قدس تا خیابان شهید موسیوند و فاز دوم آن تا بلوار صبا اجرا و فاز سوم آن نیز آغاز شده است که با اتمام آن هر فردی که از خیابان شریعتی در محدوده منطقه سه و زیر پل شهید آیت‌اله صدر، وارد منطقه یک می‌شود می‌تواند حال و هوای طبیعت و زیبایی این منطقه را بیشتر حس کند.