سامانه ثبت آرزوهای پایتخت نشینان توسط شورای شهر تهران راه‌اندازی شد

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از امکان ثبت آرزوهای تهرانی‌ها در سایت «تهران من» خبر داد. بر این اساس پربازدیدترین و پر لایک‌ترین آرزو در دستور کار شهرداری تهران قرار خواهد گرفت!

این روزها شاید در حین تردد شهری به بیلبوردهای «باهم تهران من» و «آرزوهای من» که توسط شورای شهر تهران نصب شده برخورد داشته‌اید. این بیلبوردها حکایت از کمپین جدید سایت تهران من دارند که در آن به آرزوهای پایتخت نشینان پرداخته می‌شود تا مهم‌ترین آنها به واقعیت بپیوندد.

«زهرا نژادبهرام» عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران درباره موضوع کمپین آروزها در پایتخت، گفته که در این کمپین شهروندان تهرانی می‌توانند آرزوهای خود را ثبت کنند و از این طریق در توسعه محلات و شهر خود مشارکت داشته باشند.

به گفته نژادبهرام کمپین آرزوها می‌خواهد پلی باشد برای اعتمادسازی میان شهروندان و مدیریت شهری: «کمپین آرزوها پویشی با هدف اعتمادسازی میان شهروندان و مدیریت شهری است که علاوه بر توسعه محلات بر مبنای نظر شهروندان آموزش شهروندی را نیز به همراه خواهد داشت.»

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران می‌گوید که تا کنون مشارکت شهروندان در تصمیم‌گیری‌های شهری بسیار محدود بوده و این کمپین فرصتی را فراهم می‌کند که ظرفیت‌های تهران را بر اساس نظر شهروندان ارتقاء دهد. او می‌گوید به آرزوهای شهروندان توجه خواهد شد و قرار است که این آرزوها جزوی از برنامه مدیریت شهری شوند: «آرزویی که در فضای مجازی و در سایت تهران من بیشترین درخواست یا لایک را داشته باشد مدیریت شهری به دنبال تحقق آن می‌رود و از شهروندان خواستاریم که در انجام این کمپین مشارکت داشته باشند.»

مشخص نیست چرا با وجود سامانه‌هایی همچون ۱۳۷ و دیگر راه‌های ارتباطی مردم با شهرداری و شورای شهر تهران، راه‌اندازی این سامانه می‌تواند چه کاربردی داشته باشد و تفاوت اصلی آن با دیگر سامانه‌هایی که پذیرای انتقادات و پیشنهادات شهروندان هستند در چیست.