فراخوان اولین دوره مسابقه سراسری ‌داستان کوتاه بحران

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری مسابقه سراسری داستان کوتاه با محوریت بحران، مدیریت بحران و امید خبر داد.


به نقل از شهر به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، حیدر کلهری با اعلام این خبر گفت: این مسابقه با هدف جلب توجه جامعه ادبی به بحران‌های طبیعی که در کشور رخ می‌دهد همچنین ترویج نگاه امیدوارانه در سوانح طبیعی و بحران‌ها برگزار می‌شود.

 کلهری افزود: رویکرد کلی داستان‌ها حفظ «امید» در این رخدادها است و محور داستان‌ها باید دعوت به همدلی در برابر مصیبت‌ها و کمک به هم‌نوع، نوع‌دوستی، شیوه درست برخورد با بحران، عملکرد سریع و حفظ روحیه و گسترش روحیه امیدوارانه در زمان رخدادهای بحرانی باشد.

کلهری با بیان اینکه دبیری این مسابقه بر عهده عباس حسین‌نژاد است و داوران این مسابقه مژده لواسانی، منصور ضابطیان و حامد عسگری هستند، افزود: داستان‌های ارسال شده، باید حداقل ۵۰ و حداکثر ۳۰۰ کلمه باشد، هر شرکت‌کننده حداکثر مجاز به ارسال ۵ اثر است و داستان‌های ارسالی نباید قبلا در مسابقات دیگر برگزیده یا به چاپ رسیده باشند.همچنین داستان‌ها می‌توانند جدی یا طنز باشند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تصریح کرد: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند به سایت tdmmoq.ir  مراجعه کنند.

کلهری افزود: این مسابقه توسط معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار می شود و مهلت ارسال آثار تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ است و به ۵ نفر اول از ۴ میلیون تا ۵۰۰ هزار تومان جایزه داده می‌شود و داستان‌های برگزیده رسیده به مرحله نهایی در کتابی با همکاری انتشارات پرنده منتشر خواهد شد.