تامین ۹۰ درصد از زمین مورد نیاز طرح مسکن ملی در استان اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اکبر بهنام جو در جشن اختتامیه مسکن مهر و آیین کلنگ زنی و واگذاری زمین در قالب طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: زمین طرح اقدام مسکن ملی به صورت رایگان برای متقاضیان واجد شرایط این طرح تعلق می گیرد.

بهنام جو گفت: تا پایان هفته آینده واگذاری زمین به تعاونی ها و سازندگان مسکن ملی انجام و عملیات اجرایی واحدها آغاز می شود. استاندار اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر زمین ۲ هزار واحد مسکونی در شهر اردبیل آماده و عملیات اجرایی ۶۸۰ واحد آغاز شده است. با اینکه ۹ هزار نفر واجد شرایط در این طرح در شهر اردبیل شناخته شده اند، ولی امکان تامین زمین برای ۳۰ هزار نفر واجد شرایط وجود دارد. در شهرستان ها نیز بنیاد مسکن متولی این طرح بوده و زمین برای هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی آماده شده است.

استاندار اردبیل با تاکید بر توجه جدی به ساخت و ساز بر اساس استانداردهای به روز، خواستار نظارت دقیق دستگاههای متولی بر عملکرد پیمانکاران گفت: نوع معماری، زیبایی بنا، مقاومت ساختمان ، فضای باز و استفاده از مصالح و سازه های مناسب از جمله مسائلی است که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن باید مد نظر قرار گیرد. با اجرای این طرح نیاز مسکن اقشار مختلف تامین و رونقی به ساخت و سازها در استان داده خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این آیین گفت: در استان اردبیل پرونده مسکن مهر که ۴۱ هزار و ۳۷۵ واحد بوده، بسته شد. در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز ، زمین مورد نیاز در مرکز استان و شهرستان ها ،تهیه شده است. در مرکز استان راه و شهرسازی و در شهرستان ها بنیاد مسکن متولی بوده و زمین مورد نیاز این طرح در شهرستان ها به بنیاد مسکن و در مرکز استان به شرکت های تعاونی برای ساخت و ساز واگذار می شود.