ورود شرکت های دانش بنیان به موضوع پسماند پایتخت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از همکاری با معاونت فناوری ریاست‌جمهوری برای استفاده از ‌تکنولوژی‌های نوین در حوزه پسماند خبر داد.

به گزارش ایسنا، صدرالدین علیپور با اشاره به جلسات اخیر خود و معاونین سازمان با سورنا ستاری - معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: در این جلسات درباره رویکردهای جدید سازمان درخصوص اجرای طرح کاپ، استفاده از ظرفیت شرکت‌های تخصصی و دانش‌بنیان در زمینه مدیریت بهینه پسماند، راه‌اندازی شهرک بازیافت، تولید کمپوست از ضایعات میادین میوه و تره‌بار و بومی‌سازی دستگاه‌های زباله‌سوز بحث شد.

او با اشاره به حضور مدیران بخش خصوصی در این جلسات ادامه داد: قرار شد در آینده نزدیک مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مدیران تعدادی از شرکت‌های تخصصی و دانش‌بنیان از مجموعه سازمان مدیریت پسماند بازدید کنند تا در مورد زمینه‌های همکاری گسترده تصمیم‌گیری کنیم.

بنا براعلام سایت شهر، علیپور با تاکید بر ضرورت هوشمندسازی مدیریت پسماند در پایتخت تصریح کرد: تلاش ما این است تا در قالب این همکاری شاهد استفاده از تکنولوژی‌های نوین در حوزه جمع‌آوری پسماند، حذف زباله‌گردی و طراحی اشکال و فرم‌های جدید مخازن ویژه برای اجرای طرح کاپ باشیم.