لزوم ایمن‌سازی و توسعه راه‌های روستایی مازندران

علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روستاهای مازندران به عنوان قطب تولید در کشور شناخته می شوند و راههای دسترسی به مناطق روستایی این استان نیازمند توجه است. روستاها در مازندران محور تولید و خودکفایی محسوب می شوند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر لزوم توجه به راههای روستایی افزود: متاسفانه راه‌های روستایی مازندران که عامل پیوند این مناطق با کانون‌های تولید و زمینه ساز پویایی اقتصاد استان به حساب می آیند، وضعیت مناسبی ندارند.سالانه برای نگهداری راههای مازندران 1000 میلیارد تومان اعتبار نیاز است. در بودجه سال آینده توجه اساسی به رفع مشکلات عمرانی روستاها بویژه راههای روستایی مازندران معطوف خواهد شد.

کریمی فیروزجایی راهداران را خادمان بی ادعا و بستر سازان توسعه نامید وافزود: مجلس حل مشکلات پایه ای بخش حمل و نقل جاده ای و راهداران را با اولویت پیگیری می کند. دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها باید با همکاری بخشداران، مسئولان راهداری و سایر توسعه گران، برای بهینه سازی و توسعه راههای روستایی بکوشند. بهبود خدمات رسانی در مناطق روستایی از طریق توسعه راهها و تجهیز ناوگان حمل ونقل امکان پذیر است.

وی با اشاره به بازدید رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و مدیر عامل شرکت زیرساخت راههای کشور از راههای روستایی بابل گفت: در این بازدید بر لزوم بهسازی و توسعه راه‌های اصلی و روستایی این شهرستان تاکید شد.