نقش خودروهای شهرداری و راهور در آلودگی هوای پایتخت

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت : خودروهای شهرداری مخصوصاً خودروهای سنگین و حمل زباله، خودروهای سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خودروهای سنگین راهنمایی و رانندگی با وجود آلایندگی زیاد به راحتی در شهر تردد می‌کند.

به نقل از ایمنا، سید احمد علوی در جلسه امروز (سه شنبه) شورای شهر تهران با اشاره به گزارش‌های هواشناسی مبنی بر کم بارش بودن پاییز امسال اظهار کرد: همانگونه که آمار و اطلاعات نشان می‌دهد از ابتدای سال تا امروز تنها دو روز هوای پاک در تهران داشتیم و اکنون که به ماه‌هایی که به گواهی آمار در سال‌های گذشته آلوده‌ترین روزهای پایتخت را رقم زدند نزدیک می‌شویم لازم است که از راهنمایی و رانندگی درخواست کنم با جدیت بیشتر به برخورد با خودروهای آلاینده بپردازند و در جریمه و توقیف خودروهای فاقد معاینه فنی عزم بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به دودزا بودن خودروهای شهرداری مخصوصاً خودروهای حمل زباله خاطرنشان کرد: در موارد متعدد مشاهده شده است که خودروهای شهرداری مخصوصاً خودروهای سنگین و حمل زباله، خودروهای سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خودروهای سنگین راهنمایی و رانندگی با وجود آلایندگی زیاد به راحتی در شهر تردد می‌کند. این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: لازم است که مسئولان نسبت به تعمیر این خودروها اقدام کنند و پلیس هم در برخورد با خودروهای آلاینده تمایزی میان خودروهای شهروندان و سازمانی و دولتی قائل نشود.

وی به آلایندگی کارخانه‌های اطراف تهران اشاره کرد و افزود: اداره محیط زیست و مسئولان مرتبط نیز نسبت به فعالیت کارخانه‌های اطراف تهران اقدامات لازم و مراقبت‌ها را داشته باشند تا میزان آلایندگی به حدی نرسد که مدارس باز نشده، بار دیگر تعطیل شوند. آلودگی هوا شوخی بردار نیست، سال گذشته که هم منع تردد شبانه بود و هم دورکاری ها برقرار و ترافیک کمتر از امسال، کم شاهد روزهای آلوده در تهران نبودیم.